تمیز کردن لوستر

روش تمیز کردن لوستر و چند نکته مهم!

بهترین راه برای تمیز کردن لوستر کریستالی چیست ؟ چگونه با استفاده از یک محلول خانگی اقدام به شستشوی لوستر مورد نظر خود کنیم؟ در این مقاله در سایت فورژسازان می خواهیم در رابطه با این موضوع صحبت نماییم و راهکار های بسیار مفیدی را به شما عزیزان بیان کنیم تا تکنیک های شستشوی لوستر را به صورت کامل فرا گیرید و بتوانید آن را برق بی اندازید. یکی از موارد بسیار مهمی که در صورتی که اقدام به تمیز کاری لوستر خود نکنید اتفاق می افتد بحث سیاه شدن لوستر می باشد! این مقاله مهم را از دست ندهید و تا پایان آن را مطالعه نمایید و تکنیک های بسیار خوبی را برای جلوگیری از سیاه شدن لوستر فراگیرید.

آموزش تمیز کردن لوسترهای کریستالی

همه خانه داران می دانند که تمیز کردن لوسترهای کریستالی کاری بسیار دشوار است اما چرا؟ زیرا باید دقت داشته باشند که در هنگام پاک کردن کریستال ها نشکند و به درستی پس از تمیز شدن سرجای خود قرار گیرند و این بزرگترین چالشی است که در در هنگام شستشوی لوستر همه با آن مواجه هستند.

یکی از نکات مهم در زمینه زیبایی دکوراسیون استفاده از لوستر ها می باشد و البته باید بدانید که آنها در صورتی که به درستی انتخاب شوند با نور خود می توانند زیبایی بسیار زیادی را به فضای داخلی منزل ایجاد کنند و البته می توانند برعکس نیز باشند و با انتخاب ناصحیح هیچگونه جلوه مناسبی را برای منزل ایجاد نکنند.

همه ما می دانیم که لوستر های کریستالی نسبت به هم خانواده های خود از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است چراکه کریستال های بکار رفته در آن قیمت کالا را تا چندین برابر افزایش می دهد و باید توجه داشته باشید که با دقت بسیار بیشتری باید اقدام به مراقبت از آن کنید تا بتوانید سالیان سال از آن به عنوان یک روشنایی بسیار زیبا استفاده کنید.

آیا می دانسیتید که در سال حداقل 2 بار اقدام به تمیز کردن لوستر ها کنید؟ البته تعداد دفعات شستشو نسبت به خیلی از فاکتور ها به دست می آید! به طور مثال در شهر هایی که گرد و غبار زیاد است تعداد دفعات بالاتر خواهد رفت. ما در ادامه شما را با نحوه شستن لوستر کریستالی آشنا خواهیم ساخت.

باید توجه داشته باشید که لوستر هایی با جنس برنج همانند کریستال می تواند با استفاده از سرکه شستشو شوند و البته باید با پارچه ای آغشته به سرکه اقدام نمود و پس از آن با دستمال خشک و تمیز مجدد لوستر ها را دستمال کشی کرد.

به یاد داشته باشید که با خواندن این مطلب می توانید بدون هیچ نگرانی اقدام به براق کردن لوستر خود کنید.

 • تميز كردن لوستر برنجي
 • روش براق كردن لوستر برنز

نحوه تمیز کردن لوستر

نحوه تمیز کردن لوسترهای کریستالی چگونه  می باشد ؟

باید نکات مهمی را قبل از انجام اینکار رعایت نمایید که ما به صورت مختصر در زیر به شما این موارد را توضیح داده ایم.

 1. باید مطمئن شوید که برق لوستر خاموش است و جدا این مورد را مطمئن شوید.
 2. در هنگامی که چراغ های لوستر روشن بوده است باید صبر نمایید تا کاملا آن ها خنک شوند و پس از آن اقدام به قرار دادن یک صندلی مناسب در زیر لوستر کنید و اقدام به تمیز کردن آن کنید.
 3. توجه داشته باشید که قبل از انجام کار یک پارچه زیر لوستر خود انداخته تا پس از تمیز کردن از کثیف شدن فرش جلوگیری شود.
 4. بهتر است برای تمیز کردن لوستر از یک نردبان استفاده کنید تا هم ایمنی بیشتری داشته باشید و هم دسترسی مناسبی برای انجام کار داشته باشید.

روش تمیز کردن لوستر کریستال

تمیز کردن لوستر کریستالی از طریق جداسازی قطعات:

 1. با استفاده از جداسازی قطعاتی که قابل جداسازی هستند می توانید به صورت کامل تر اقدام به شستشوی آن کنید چراکه این مورد یکی از موارد جامع است و افراد زیادی با استفاده از این روش اقدام به انجام کار می کنند چراکه با جدا کردن قطعات دسترسی بسیار بیشتر می شود.
 2. پس از جداسازی قطعات باید حواستان باشد که به طور مثال کریستال های جایشان کجا بوده است؟ پیشنهاد ما قبل از انجام کار گرفتن عکس می باشد! با گرفتن عکس می توانید پس از تمیز کردن مجدد قطعات جداشده را سر جای خود متصل نمایید! لوستر ها ظاهری شاید فریبنده داشته باشند و فکر کنید که به راحتی می توانید آن ها را سر جای خود متصل نمایید! اما گاهی از مواقع اینگونه نیست و با مشکل جدی روبه رو خواهید شد.

روش تمیز کردن لوستر کریستالی

تکنیک های تمیز کردن لوستر کریستالی

 1. ابتدا باید اقدام به بازکردن پیچ ها کنید و البته مراقب باشید که خراشیدگی بر روی لوستر به وجود نیاید پس به آرامی اینکار را انجام دهید. پس از باز کردن پیچ ها آن ها را درون یک ظرف قرار دهید، و حالا با استفاده از یک حوله نرم اقدام به پاکسازی بدنه از گرد و غبار کنید و پس از تمیز شدن آن ها را در جایی قرار دهید تا صدمه ای وارد نشود.
 2. می توانید در هنگام پاک کردن قطعات از یک پاک کننده کریستالی استفاده نمایید تا به نحو احسنت کار انجام شود.

نکته : باید توجه داشته باشید که قبل از شستشوی کریستال های لوستر باید با سازنده تماس و یا به دفترچه راهمای آن رجوع کنید تا مطمئن شوید پاک کننده ای که در حال استفاده از آن هستید باعث اسیب به کریستال ها می شود یا خیر؟

پیشنهاد شگفت انگیز : خرید لوستر با قیمت درب کارخانه

پس از انجام موارد بالا با یک دستمال نرم و تمیز به طور مثال : دستمال پنبه ای که خراشیدگی و خط ایجاد نمی کند اقدام به خشک کردن بدنه لوستر نمایید و پس از آن اقدام به جمع آوری قطعات باز شده کنید.

روش و راه تمیز کردن لوستر کریستالی چیست؟

روش دیگر با استفاده از آب گرم بوده که باید ان در در داخل یک ظرف ریخته و با استفاده از یک دستمال نرم موارد گفته شده در زیر را اجرا نمایید.

علت این که باید از آب گرم استفاده کنید قدرت تمیز کنندگی آن است! به عبارتی دیگر هرچقدر آب گرم تر باشد می تواند بهتر در پاکسازی لکه ها عمل کند. توجه داشته باشید که نباید از مواد شیمیایی خیلی قوی برای شستشو استفاده کنید چراکه در صورتی که آن بسیار قوی باشد می تواند حتی رنگ بدنه را از بین ببرد. شما می توانید با استفاده از سرکه سفید اقدام به شستشوی لوستر کنید.

شستن لوستر

همانطور که می دانید ابتدا باید اقدام به پاک کردن غبار نشسته بر روی بدنه کنید و البته می توانید با کمک یک سشوار و گذاشتن آن بر روی تند و تولید باد گرد و غبار را از روی بدنه خارج کنید و پس از آن به آرامی با استفاده از یک دستمال نرم و آب گرم و یا سرکه اقدام به دستمال کشی لوستر خود کنید، البته روش تمیز کردن کریستال را به صورت کامل در ادامه خواهیم گفت.

ابتدا در یک ظرف اقدام به ریختن آب گرم کنید و پس از آن با ریختن کمی سرکه سفید قدرت پاک کنندگی آن را تقویت کنید، آب داغ و سرکه می تواند به صورت کامل اقدام به پاک کردن هر لکه ای بر روی لوستر کنند و بدون هیچ آسیب به رنگ و بدنه با خیال راحت اقدام به نظافت چراغ روشنایی خود کنید.

مقاله پیشنهادی : آموزش نصب لوستر به زبان ساده

باید توجه داشته باشید که در صورتی که از پاک کننده های شیمیایی استفاده می کنید نباید به هیچ عنوان آن را به طور مستقیم بر روی بدنه اسپری کنید چراکه باعث می شود به مرور زمان و پس از چند بار دستمال کشی رنگ کار شروع به تیره شدن کند. باید توجه داشته باشید که پس از انجام کار و وصل کردن مجدد و کامل لوستر اقدام به روشن کردن چراغ های آن کنید! ابتدا باید نم موجود در آن خشک شود و پس از آن می توانید  آن را روشن کنید.

نکته : باید بدانید که راه و روش گفته شده در بالا یعنی باز کردن لوستر در صورت داشتن کودک در خانه کاری بسیار دشوار می باشد چراکه امکان دارد که کریستال ها و قطعات آسیب ببینند.

بهترین راه برای تمیز کردن لوستر کریستال

بهترین روش تمیز کردن لوستر کریستال

تفاوتی ندارد که لوستر شما برنجی است و یا کریستالی! ما در این قسمت بهترین آموزش و نحوه شستن لوستر را به شما خواهیم گفت.

آموزش تمیز کردن لوستر

 1. در گام اول باید اقدام به خاموش کردن لوستر خود کنید و منتظر بمانید که لامپ های آن کاملا خنک شوند و پس از آن با استفاده از کیسه های پلاستیکی اقدام به پوشاندن لامپ ها و سر پیچ های آن می کنیم.
 2. بهتر است با استفاده از کش اقدام به محکم کاری پلاستیک ها کنیم تا مطمئن شویم آب به داخل پلاستیک نمی رود.
 3. اقدام به مخلوط کردن کمی الکل و آب گرم می کنیم ( نباید مقدار زیادی الکل را در آب حل نماییم) پس از آن اقدام به اسپری کردن محلول آماده شده بر روی بدنه می کنیم.
 4. حال باید کمی فرصت دهید تا محلول بر روی لوستر بماند ( حدودا 10 دقیقه ) پس از گذشت این زمان باید با استفاده از یک دستمال نرم و بدون نم اقدام به پاک کردن بدنه لوستر کنید و زمانی که مطمئن شدید که کاملا بدنه خشک شده است، اقدام به برداشتن کیسه های پلاستیکی از روی لامپ ها و جا هایی که احتمال اتصالی بوده است می کنیم. البته باید بدانید در بازار محلول هایی وجود دارد که برای تمیز کنندگی لوستر ها هستند و استفاده از آنها نیز بلا مانع می باشد.
 5. در صورتی که به نظافت و شستن لوستر نپردازید باید بدانید که به مرور زمان گرد و غبار رنگ براق بدنه را از بین خواهد برد.

روش هایی که باهم مشاهده کردیم شاید کمی سخت باشد اما تنها رای برای تمیز کردن و براق شدن لوستر و درخشندگی آن است و حتما توجه داشته باشید که هر گونه سوال را ما به صورت کامل در قسمت نظرات پاسخ خواهیم داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *