فاصله استاندارد لوستر از سقف

فاصله استاندارد لوستر از سقف چقدر است؟

همانطور که می دانید لوسترها علاوه بر ایجاد یک روشنایی مناسب و زیبا، به عنوان یکی از المان های دکوراتیو شناخته شده اند. باید بدانید که در انتخاب ابعاد و اندازه میبایست دقت زیادی داشت، چراکه در صورت تشخیص ارتفاع مناسب لوستر زیبایی منزل شما چندین برابر خواهد شد. ما در این مقاله سعی بر توضیح کامل برای انتخاب صحیح ارتفاع لوستر کرده ایم! پس حتما این مقاله را تا پایان بخوانید.

نکات مهم در زمینه ابعاد مناسب لوستر به صورت دقیق آموزش داده می شود! توجه داشته باشید که واحد اندازه گیری ما بر اساس فوت می باشد.

ابتدا باید اقدام به اندازه گیری طول و عرض اتاق مورد نظر خود بر حسب فوت کنید و پس از انجام این کار آنها را باهم جمع نمایید. (هر فوت به معنای 30 سانتیمتر می باشد). پس از جمع کردن اعداد طول و عرض به فوت، حال باید آن را به اینچ تغییر دهید. ( هر اینچ برابر است با 4/25 میلیمتر). این اندازه گیری بهترین ابعاد برای اتاق خواب شما و یا نشیمن است. توجه داشته باشید که به عنوان مثال یک اتاق با داشتن 3 متر طول که معادل با (10 فوت) و همچنین 3.5 متر عرض که معادل (11.6 فوت) است! پس بنابراین لوستر مناسب برای اتاق خواب شما باید حدودا 54 سانتیمتر قطر باشد. توجه داشته باشید که حتی می توانید تا 10 الی 20 سانت قطر را بیشتر در نظر بگیرید.

ابعاد مناسب لوستر

فاصله استاندارد لوستر از سقف

در صورتی که قصد انتخاب لوستر برای اتاق نشیمن خود دارید باید نکاتی را در نظر خود داشته باشید. میز ناهارخوری که انتخاب کرده اید چقدر عرض دارد؟ باید بدانید باید لوستر مورد نظر را حداقل 30 سانتیمتر از پهنای میز ناهارخوری کمتر انتخاب کنید! علت چیست؟ در صورتی که قطر لوستر با میز یکی باشد در چشم کمتر می آید! با انتخاب یک لوستر با قطر کمتر تناسب بین میز و چراغ روشنایی شما بیشتر خواهد شد و همچنین روشنایی بهتر و کامل تر میز را روشن می کند.

با خواندن متن بالا نحوه محاسبه ابعاد لوستر را آموختید حال می خواهیم کمی درباره نصب لوستر با شما صحبت نماییم. در اولین قدم باید اقدام به اندازه گیری ارتفاع سقف خود کنید. در هنگامی که اتاق نشیمن شما دارای ارتفاع کمتر از 2.5 متر دارد! پس حداقل باید ارتفاع لوستر از کف و یا سطح زمین 150 سانتیمتر باشد یعنی (60 اینچ). البته باید بدانید که همه موارد گفته شده بستگی به دکوراسیون شما بستگی دارد و حتی می توانید تا 165 سانتیمتر ارتفاع را جابجا کنید.

توجه داشته باشید که اگر اتاقی دارید که سقف آن بالاتر از 2.5 متر می باشد باید به اندازه هر 30 سانتیمتر افزایش ارتفاع سقف خود، 5 سانتیمتر به ارتفاع لوستر اضافه نمایید. البته تاکید می شود که همه چیز به دکوراسیون داخلی منزل شما بستگی دارد و نسبت به آن اقدام به انتخاب ارتفاع لوستر کنید.

آموزش های پیشنهادی :

1 دیدگاه در فاصله استاندارد لوستر از سقف

  • رضازاده1398-12-07 با 06:58

    سلام من فاصله لوسترم از سقف به زمین واقعا نامیزان هست و اصلا نمی دونستم که لوستر ها سایز بندی دارن، تازه با خواندن مقاله شما فهمیدم که مشکلم دقیقا کجا بوده. بسیار ممنونم

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *